GenelSuriye Düşmanları

Davutoğlu Riyad’da Suudi Veliahtıyla görüştü

Türkiye Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’a yaptığı ziyaretinde ülkenin Veliahtı Salman Bin Abdülaziz’le görüştü.

Türkiye Dışişleri Bakanı Ahmed Davutoğlu, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’a yaptığı ziyaretinde ülkenin Veliahtı Salman Bin Abdülaziz’le iki ülke arası ilişkilerinin geliştirilmesi konusunun yanı sıra, bölgeye ilişkin en son gelişmeleri de görüştü.

Suudi Arabistan VAS haber ajansının bildirdiğine göre, dün gerçekleşen bu görüşmede Salman Bin Abdülaziz ile Davutoğlu, iki ülke arası özel ilişkiler, bu ilişkilerin bütün alanlarda olmak üzere daha da geliştirilip, güçlendirilmesi yolları, ayrıca bölgesel ve uluslararası en son gelişmeleri de incelemeye aldılar.

Uzmanlara göre, Suudilerle Türklerin Suriye dosyasında sürdürdükleri güvenlik işbirliği dikkate alınarak bu ikili görüşmenin ana ekseni, bu iki ülkenin müdahaleci girişimlerinin başarısız kalması dönemiyle nasıl teamül edecekleri ve Suriye’den eski haysiyetlerini koruyarak nasıl çıkabilecekleri konusuydu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı