Genel

De Mistura’nın teröristlerin Halep’e roket saldırısını savaş cinayeti olarak nitelemesi teröristleri meşru sayması demektir

BM Suriye Özel Temsilcisi de Mistura, terörist grupların Halep şehrine yönelik roket saldırılarından üzüntüsünü belirterek, bu girişimin savaş cinayetleri kapsamına girdiğini bildirdi.

BM Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura dün konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaparak, terörist grupların Halep’te hükümetin kontrolü altındaki bölgelere yönelik roket saldırılarından aşırı derecede kaygı duyulduğunu bildirdi.

Halep çevresindeki ablukanın azaltılması amacıyla yapılan bu saldırıların yanlış ve gayri insani bir metot olduğunu ve bunun tamamen savaş cinayetleri kapsamına girdiğini bildiren BM Suriye Özel Temsilcisi de Mistura, Suriye’de çatışma içinde olan tüm taraflardan kalıcı bir ateşkesin sağlanması yönünde harekete geçmelerini istedi.

Teröristlerin son iki gün içinde Halep çevresinde sivil yerleşim bölgelerin yönelik düzenlenen roket saldırılarında halktan bir çoğu hayatını kaybetmiş veya yaralanmıştır.

BM şimdiye kadar bu cinayetler karşısında her hangi bir tepki göstermemiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı