GenelSuriye Dostları

Dehgan: Nükleer müzakereci ekip, güçlü bir konumda müzakereleri sürdürüyor

İran İslam Cumhuriyeti Savunma Bakanı Hüseyin Dehgan, nükleer müzakereci ekibin güçlü bir konumda müzakere hâlinde olduğunu, İran devleti ve büyük milletinin sahnenin bir tarafında dünyanın büyük güçlerinin de diğer tarafında yer almasının da, İran’ın önemini ve gücünü gösterdiğini belirtti.

Dehgan “Devlet ve millet, İnkılap Rehberinin kılavuzluğu sayesinde ve rehberliğin akıllıca tutumu çerçevesinde hareket ediyorlar ve hiçbir zaman liderliğin önünde hareket etmeyecekler.”dedi.

Ülkedeki en önemli konulardan birinin, nükleer sorun olduğuna işaret eden Dehkan şöyle konuştu: “Bazıları, nükleer enerjiye ulaşmak için tüm bu bedelleri ödemeye değer mi diye soruyor. Buna yanıt olarak İran milletinin bu alanda olduğu gibi farklı alanlarda da bağımsızlığını korumak için birçok bedeller ödediğini söylemek gerekir.”

Dehgan sözlerini şöyle sürdürdü:”Ülkemize ve halkımıza yönelik nükleer meselesi sırasında dayatılan baskılar ve yaptırımlar sadece bir bahanedir. Düşman bu yıllarda İslami devrim zaferinden sonra İran’da kaybettiği konumunu yeniden kazanma çabasındaydı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu