Genel

Dera’da şer güçlerin istihbarat birimleriyle bağlantılı terörist karargahlar imha edildi

Suriye ordusu Dera ve kırsalında Amman’da İsrail, Amerikan, İngiliz, Fransız, Türk, Ürdün, Suudi ve Katar istihbarat birimlerinin yönettikleri operasyon odası ile bağlantılı Başta Kaide Örgütünün Suriye kolu Nusra Cephesi ve çatısı altındaki tekfiri terörist örgütlerin yuva ve hareketlenme eksenlerine yönelik saldırılarını yoğunlaştırdı.

Askeri bir kaynak, SANA muhabirine açıklamasında ordunun Nusra Cephesi liderliği altındaki tekfiri örgütlerin yuva ve toplanma merkezlerine yönelik operasyonlarda birçok teröristin öldürüldüğünü ve bir zırhlı araçlarının da imha edildiğini aktardı.
Kaynak Sayda, Um el Meyazin ve Hurbat Gazale köylerinde teröristlerin bağlantı noktası sayılan Nuayme Beldesinde de bir füze bataryasının imha edildiğini söyledi.

Ordu birliklerinin Dera Beled’in Becabice Mahallesinin batı tarafında terör yuvalarından birine yönelik başarılı bir operasyon düzenlediklerini söyleyen kaynak; operasyonda içindeki teröristlerle birlikte bir aracı imha ettiklerini belirtti.

Teröristler sosyal medyalarında sözde “18 Mart Şehitleri Tugayı” adlı örgütün elebaşı Ahmet el Gazzavi’nin de aralarında bulunduğu 22 teröristin öldüğünü itiraf etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu