GenelSuriye Dostları

Direniş cephenin Hamas hareketi 25. kuruluş yıldönümü etkinliklerini başlattı

İslami Direniş Hareketi (Hamas), 8 Aralık Cumartesi günü Gazze’nin ünlü El-Ketibe Meydanı’nda kutlanacak ulusal bayram ve 25. kuruluş yıldönümü etkinliklerini başlattığını ilan etti.

Hamas Hareketi’nin bu yılki kuruluş yıldönümü etkinliklerinin “Siccil taşı kurtuluş yolumuz” sloganıyla gerçekleştirileceği ifade edildi.

Hamas Hareketi sözcüsü Fevzi Burhum, Hamas’ın kurucu lideri şehit Şeyh Ahmed Yasin’in evi önünde yaptığı açıklamada, “Ey kahraman halkımız! Bize destek veren ve yardım eden Arap ve İslam ülkeleri halkları! Bugün sizinle birlikte Filistin’in kurtuluşunun ve Kudüs’ün Siyonist işgalcilerden temizlenmesinin yolunu çiziyoruz” dedi.

Hamas Hareketi’nin 25 yıldır Filistin halkının haklarına ve sabitelerine bağlı kaldığını ifade eden Burhum, Hamas’ın şehitlerinin kanıyla en güzel tabloyu çizdiğini ve Şeyh Ahmed Yasin, Dr. Abdülaziz Er-Rantisi gibi birçok liderini şehit verdiğini, son olarak da komutan Ahmed El-Ca’beri’nin şehit edildiğini söyledi.

Filistin halkını Siccil Taşı Savaşı’nda Siyonist işgal ordusuna karşı kazanılan zafer nedeniyle kutlayan Burhum, Hamas’ın kuruluş yıldönümünün hareketin şehitlerine vefa günü olduğunu belirtti. Hamas Hareketi sözcüsü, direniş yolunda yürümeye devam edeceklerini açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı