GenelSuriye Düşmanları

Direniş cephesi düşmanlarından Barzani, oğlunu da özel kuvvetlerle Kerkük’e gönderdi

Bağdat’la Kuzey Irak yönetimleri arasındaki asker krizinde Mesut Barzani’den yeni bir adım geldi. Barzani, kardeşinden sonra özel kuvvetlerin başında bulunan oğlunu da askeri birliği ile Kerkük’e gönderdi.

Mesut Barzani’nin başkanı olduğu Irak Kürdistan Demokrat Partisi’nin (IKDP) resmi yayın organı olan Kürdistan TV ’de yer alan habere göre, Mesut Barzani’nin oğlu Mensur Barzani’nin başında olduğu ve bölgesel yönetimin özel kuvvetleri olarak bilinen Devrim Ordusu’nun dün Kerkük’e hareket ettiği belirtildi.

Mansur Barzani’nin başında olduğu özel kuvvetlerin Kerkük’e gidişi sırasında bölge halkı tarafından Coşkuyla uğurlandığı belirtildi. Barzani, daha önce de kardeşi Sihat Barzani’nin başında olduğu ’Piştiwani’ isimli Peşmerge birliğini tank ve toplarla Kerkük yakınlarına göndermişti.

Uzun aradan sonra Süleymaniye’den Bağdat’a dönen Irak Devlet Başkanı Celal Talabani ’nin sorunun diplomatik yollarla ve Irak Anayasası’na bağlı kalınması koşuluyla çözülmesi için girişimlere başladığı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı