GenelSuriye Dostları

Direniş cephesinin en büyük hamisi İran’ın televizyon kanalları, mazlum halkların sesidir

İran radyo televizyon kurumu genel müdürü İzzetullah Zergami, İran radyo televizyon kurumu dış yayınlarına bağlı televizyon kanallarının, mazlum halkların, sesi olduğunu söyledi.

İRİB genel müdürü İzzetullah Zergami, başkent Tahran’da, Ulusal medya gönüllü seferberlik ordusu “siber tugayları” sempozyumunda gazetecilere yaptığı açıklamasında, İRİB kanallarının, dünya halklarının aydınlatma ve bilgilendirme alanında önemli görev üstlendiğini belirterek, İRİB dış yayınlarına bağlı televizyon kanallarının, mazlum halkların dünyaya seslerini duyurduğunu dile getirdi.

İzzetullah Zergami, İRİB kanalları, özellikle de, dış yayınlara bağlı yayın yapan PRESSTV’nin Amerika’da Wall Street’i işgal et hareketinin ve Biz % 99′uz hareketi gibi seslerini dünyaya duyuramayan halkların sesi olduğunu söyledi.

İRİB genel müdürü İzzetullah Zergami açıklamasında, batılı ülkelerin İRİB kanallarının yayınlarını kesmek amacıyla yoğun bir çalışma yürüttüklerine temasla, “Amerikan senato meclisinde, İRİB yayınlarını da içine alan yeni yaptırımlarım taslağı da, bu çabaların bir parçasıdır fakat, halkların, bu kanallara ilgisini hiçbir şekilde azalmayacaktır” diye konuştu.

ABD, AB ve Siyonist rejimin , utelset ve intelset uyduları üzerinden İran televizyon kanallarının yayınlarının durdurulması için ilgili kurumlar ve şirketlere yoğun bir baskı yürütüyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı