GenelSuriye Düşmanları

Direniş düşmanı ABD ile Katar arasında yapılan anlaşmanın metni ifşa edildi

Amerika’nın Katar emirliği ile yaptığı anlaşmanın metni ortaya çıktı. Bu anlaşma bugün bölgede yaşanan hadiselerin iç yüzü ortaya koyuyor.

Filistin el Yevm haber sitesinde yayınlanan haberde, bu anlaşma ile ilgili şu bilgiler veriliyor.

ABD ile Katar arasında yapılan anlaşmanın metni:

1-Katar’da 2022 de Dünya kupası finalleri için yapımı gerçekleşecek Stadyum ve spor tesisleri gibi Özel projeler iki A.B.D. şirketi olan Mudiiler ve Star Joseph’le sınırlı firmalara verilecek.

2-A.B.D.petrol ve doğalgaz alanında Katar devletinin özel kolaylık sağlayacağı yeni işler yapabilecek.

3-A.B.D. basın alanında Katar’da 2020 de Dünya kupasından iki yıl önce, istediği her türlü gelişmiş teknolojiyi koşulsuz kurabilecek ve bu Dünya kupasıyla sınırlı olmayacak. Bu anlaşmanın omurgasını Ortadoğu’nun oluşturduğu ve çeşitli siyasi konuları kapsayan maddeler aşağıdaki gibidir.

1-Lübnanın güneyine yapılacak bina, yerleşim merkezleri ve ticari merkezleri kapsayan yardımlar aracılığıyla Katar emirinin Hizbullah’a yakınlaşması sağlanarak, Hizbullah Genel sekreterine sunulacak bir takım basit hediyeler aracılığıyla yeri ve sürekli bulunduğu yerler uydu aracılığıyla tespit edilecek.

2-Türkiye’ye ve özellikle Erdoğan’a Suriye ile ilişkileri kesmesi noktasında baskı yapılarak, iki ülke arasında Suriye’deki Kürtlerle ilgili aşamalı bir şekilde yeni bir durum oluşturularak, Suriye’nin Kürtlere destek sağladığıyla ilgili bir belge, Beyaz Saray aracılıyla Katar emirine gönderilecek ve bununla Irak Kürtlerine ve Suriye Kürtlerine Türkiye’nin baskı oluşturması sağlanacak.

3-Irak devlet başkanına maddi destek verilerek Irakta A.B.D. çıkarlarının Katar emirinin takibiyle işler hale gelmesi sağlanacak.

4-El Cezire kanalının Arap ülkelerinin hepsinde kurulması sağlanarak önemli birçok alanda yayının, uzman A.B.D. basın merkezi tarafından belirlenecek şekilde yapılması sağlanacak.

5-Arap ülkelerinde ve özellikle Suriye’de kargaşa ortamının oluşmasını sağlamak için yolsuzlukla ilgili dosyalar yayınlanacak.

6-Katar’ın değişik Arap ülkelerinde El Cezireyle sembolleşen basın faaliyetlerini geliştirerek ek başka televizyon ve radyo kanalları kurulması için çalışılacak.

7- Fars körfezindeki ülkelerin İran’a ve nükleer tesislerine karşı tehdit oluşturması için körfez ülkeleriyle ilişkiler geliştirilecek.

8-Katar emirine proje ve amaçlarının sonrasında bilgilendirileceği, Latin Amerika ülkeleriyle özel ilişkileri geliştirmesi sağlanacak.

9-Ortadoğu ülkelerinde kendini baskı altında hisseden guruplara mesela Bahreyn’de Sünnilere, Türkiye’de Kürtlere, Suriye’de Ermenilere, Lübnan’da Dürzülere, sorunlarıyla ilgili maddi talepleri karşılanarak medya yoluyla desteklenecek.

10-İran’la Katar arasında ilişkileri yakınlaştırmak için Katar topraklarında petrol ve doğalgazla ilgili bir dizi kağıt üstünde anlaşma yapılması sağlanacak.

11-Katar’a bu projelerle ilgili ve özellikle Lübnan, Suriye ve İran’la ilgili projelerde gerekli maddi destek sağlanacak.

12-Petrol üretimi aracılığıyla fars körfezi ülkelerine ve OPEC’e baskı yapılacak.

13-Ortadoğu ve Arap ülkelerinin önemli toprakları ve İktisadi şirketlerine hakim olmak amacıyla büyük ekonomik anlaşmalar yaparak, buralarda kurulan şirketlerin önü açık tutulup casusluk merkezine dönüştürülerek buralarda sorunlar oluşturmak ve belirlenen zaman dilimine kadar şirketlerin kullanılmasını sağlamak.

14-Avrupa devletleriyle uzun vadeli turizm anlaşması yaparak, uçak şirketleriyle de anlaşmalar yapıp ileriki tarihlerde Avrupa ülkeleriyle Fars körfezi arasındaki uçuşların denetlenmesi sağlanacak.

Bu maddeler içerisinde en tehlikeli madde: A.B.D. nin Katar’ın bu rolü gerçekleştirmede herhangi bir gevşeklik göstermesi durumunda istenildiği an anlaşma tek taraflı feshedilerek FİFA’ya 2022 de Katar’da yapılması kararlaştırılmış dünya kupası finallerinin iptal edilmesini sağlamak. Gelecekte bu maddelere ek bazı maddeler eklenmesi durumunda, buna karşılık üzerinde anlaşma sağlanacak para miktarı Katar emirinin hanımı Moza’nın İsviçre bankalarındaki hesabına para yatırılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı