GenelSuriye Düşmanları

Direniş karşısında büyük bir yenilgi alan Siyonist İşgal güçleri ateşkesten bu yana Filistinli 29 balıkçıyı gözaltına aldı

Siyonist işgal ordusunun Gazze Şeridi’ne düzenlediği yoğun saldırıların ateşkesle sona ermesinden bu yana işgal güçlerinin Filistinli 29 balıkçıyı gözaltına aldığı ve 9 balıkçı teknesine el koyduğu bildirildi.

Filistin İnsan Hakları Merkezi, dün (2 Aralık Pazar) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride, ateşkes ilanından bu yana işgal güçlerinin Filistinli 29 balıkçıyı gözaltına aldığı ve bunların 14′ünün önceki gün sabahı gözaltına alındığı ifade edildi.

Bildiride ayrıca, Mısır’ın gözetiminde Siyonist işgal hükümeti ve Filistinli gruplar arasında yapılan ateşkes anlaşması uyarınca Filistinli balıkçılara altı mile kadar avlanma izni verildiği halde işgal güçlerinin altı mil sınırları dahilinde avlanan 9 balıkçı teknesine el koyduğu ve tahrip ettiği açıklandı.

Filistin İnsan Hakları Merkezi’ne konuşan Gazze kenti sakinlerinden 41 yaşındaki balıkçı Ramiz İzzet Bekir, kardeşi ve üç amcaoğluyla birlikte Cumartesi sabahı sahilden üç mil kadar uzaklıkta avlanmaya başladıklarını, işgal donanmasına ait hücumbotların etraflarını sardığını ve işgal askerlerinin kendilerinden elbiselerini çıkararak hücumbota bota doğru yüzmelerini istediğini söyledi.

İşgal askerleri tarafından gözaltına alınarak Asdod limanına götürüldüklerini ve sorguya çekildiklerini bildiren Filistinli balıkçı, akşam üzeri serbest bırakıldıklarını ve teknelerinin ise işgal güçlerinin elinde olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı