GenelSuriye Dostları

Direnişci Filistinli esirlerin açlık grevleri davamıza ayrı bir canlılık kazandırdı

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları komutanlarından esir İbrahim Hamid, işgal zindanlarındaki Filistinli esirlerin arka arkaya gerçekleştirdikleri açlık grevi eylemlerinin esirlerin davasına canlılık kazandırdığını söyledi.

Hamid, alıkonulduğu işgal cezaevinden gönderdiği mektubunda, açlık grevlerinin yeni bir dönemin kapısını araladığını ve esirlerin davasına yeniden yerel ve uluslararası düzeyde ilgiyi çektiğini belirtti.

Esirlerin işgal zindanlarında gerçekleştirdiği açlık grevi eylemlerinin Arap Baharı’nın da etkisiyle Filistin davasına ayrı bir can verdiğini ifade eden Hamid, açlık grevi eylemleriyle geçen her gün esirlere destek dairesinin daha da genişlediğini ve bunun da Siyonist işgal güçleri üzerinde baskı oluşturduğunu bildirdi.

“Bu yıl Filistinli esirlerin tarihinde ve dünyadaki tüm cezaevlerinde yapılan protestolarda benzeri görülmemiş bir şekilde açlık grevi maratonu yaşandı ve bu da kamuoyunun ilgisini esirlerin davasına çekti” diyen Hamid, açlık grevi eylemleri süresince Arapların ve İslam dünyasının desteğini hissettiklerini ve Filistin davasının derinliğini gördüklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı