GenelSuriye Düşmanları

Direniş’in bir numaralı düşmanı büyük şeytan Amerika, Siyonist rejimin inzivada kalmaması için nükleer silahsız Ortadoğu konferansına karşı

İran’ın BM daimi temsilcisi, Amerika’nın Siyonist rejimin giderek daha fazla inzivaya sürüklenmesi kaygısıyla nükleer silahlardan arınmış Ortadoğu konferansının düzenlenmesine karşı çıktığını bildirdi.

Ortadoğu’nun kitle imha silahlarından arındırılması konferansı,Aralık 2012 de Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de düzenlenmesi bekleniyordu.

Muhammed Hazaii, Ortadoğu’nun durumunu inceleyen BM genel kurul toplantısında Siyonist rejimin nükleer silahlarla donanmışken bu rejimin saldırı ve hükümet terörü hususunda kara dosyası bulunup bölge ve dünya barışına karşı gerçek bir tehdit sayıldığını belirtti.

BM güvenlik konseyinin bazı daimi üyelerinin Filistin meselesiyle ilgili tutumunu eleştiren Hazaii, geçtiğimiz Perşembe günü Filistin’in konumunun geliştirilmesi bildirisi hususunda engelleme yapan güvenlik konseyinin bazı daimi üyelerinin aslında ırkçı İsrail rejiminin işlediği cinayetlere karşı gerçek bir girişimi engellediklerini söyledi.

İran’ın BM daimi temsilcisi bu tutumu bazı ülkelerin Siyonist rejime kör destek vermesinin belirtisi olarak niteleyip BM de Filistin’in konumunun gelişmesi hususundaki oylaman sonuçlarının bu rejimin ne derece inzivaya itildiğini gösterip bu rejime destek veren ülkelerin tutumlarını gözden geçirmeleri gerektiğini ortaya koyduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı