GenelSuriye Dostları

Direniş’in en büyük hamisi İran’ın savunma bakanı: Siyonist İsrail yolun sonuna gelmiştir

İran savunma bakanı, Filistinli mücahitlerin terör rejimi İsrail’i, 8 günlük Gazze savaşında yenilgiye uğratmalarına işaret ederek, “terör rejimi yolun sonuna geldi” şeklinde değerlendirdi.

İran savunma bakanı Ahmed Vahidi, Filistinli mücahitlerin terör rejimi İsrail’i, 8 günlük Gazze savaşında yenilgiye uğratmaları ve Filistin direnişinin şartlarının kabul edildiği ateşkesin ırkçı rejim tarafından da kabul edilmek zorunda olmasını, “terör rejimi yolun sonuna geldi” şeklinde değerlendirdi.

Vahidi, terör rejiminin savaş bakanı Ehud Barak’ın istifa etmesinin de aslında bu rejimin Gazze’de aldığı hezimetin boyutunu göstermeye yettiğini belirterek, aslında yaşanan sürecin ırkçı İsrail’in yolun sonuna yaklaştığını gösterdiğini söyledi.

İran savunma bakanı, Filistinli mücahitlerin, terör rejimi İsrail’in yenilmezlik efsanesini bir daha tarihin çöplüğüne attığını hatırlatarak, ırkçı rejimin güçlü olduğuna dair iddianın doğru olmadığını zira 8 günlük savaşın bunu açık bir şekilde ispatladığını söyledi.

İran savunma bakanı Patriot füzelerinin Türkiye-Suriye sınırına yerleştirilmesine dair çabalara da temasla, İran’ın her zaman yabancı ülkelerin bölgedeki askeri varlıklarının her zaman bölgenin zararına olacağına inandığını dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı