GenelSuriye Düşmanları

Direnişten büyük bir yenilgi alan Korsan İsrail, Batı Yaka’da Filistinlilere ait 150′den fazla zeytin ağacını söktü

Siyonist işgal güçleri ve Yahudi gaspçılar bu sabah (3 Aralık Pazartesi) Beytlahim’in batısındaki El-Cub’a köyünde onlarca dönümlük tarım arazisini tahrip etmeye ve zeytin ağaçlarını sökmeye başladı.

El-Cub’a köyünden Halid Meşaile isimli Filistinli çiftçi, işgal askerlerinin ve Siyonist gaspçıların 150′den fazla zeytin ağacını söktüğünü ve İbrahim Hamdan isimli Filistinli vatandaş ile Et-Tus ailesinden çiftçilere ait tarım arazilerini tahrip ettiğini söyledi.

Zeytin ağaçlarının sökülmesinin ve arazi tahribinin devam ettiğini bildiren Meşaile, sökülen zeytin ağaçlarının Siyonist gaspçılara ait kamyonlarla götürüldüğünü ifade etti.

Bu arada, Siyonist gaspçıların El-Halil’in güneyindeki Ebu’l Asca köyünde Filistinlilere ait bir aracı yaktığı bildirildi.

Quds Press Ajansı’na konuşan görgü tanıkları ve güvenlik kaynakları, Siyonist gaspçıların Dura beldesinin güneyindeki Ebu’l Asca köyünden Süleyman El-Arcan isimli Filistinli vatandaşın arabasını yaktığını ifade etti.

Kaynaklar, Siyonist gaspçıların El-Arcan’ın evinin duvarlarına da Filistinliler aleyhine ırkçı sloganlar yazdığını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı