GenelYalan ve İftiralar

Dış Güçlerin,Suriye Ordusu Hums’ta Halkı Bombalıyor, Diye Verdikleri Haberler, Aslında Teröristlerin İşlediği Cinayetleri Örtbas Etmeyi Amaçlıyorlar

Yetkili bir basın kaynağı bugün yaptığı açıklamada ordu birliklerinin Homs ilinin bazı semtlerini bombardımana tuttuğu yönünde, kimi uydu kanallarında yayınlanan haberleri yalanladı.

Yetkili kaynak; Söz konusu haberlerin silahlı terör grupları, İstanbul meclisi ve dezenformasyon medya araçlarının olayları tırmandırmayı ve güvenlik konseyinde Suriye’ye karşı kullanma çabaları çerçevesinde geldiğini açıkladı.

Kimi uydu kanallarında görüntüleri yayınlanan cesetlerin daha önce silahlı terör grupları tarafından kaçırılmış vatandaşlara ait olduğunu belirten yetkili kaynak; silahlı terör gruplarının kaçırdıkları vatandaşları katlederek görüntülerini çektiklerini daha sonra bu cesetleri bombardıman kurbanı olarak lanse ettiklerini aktardı.

Dezenformasyon medya araçlarının silahlı terör grupları ve İstanbul meclisiyle ortak çalıştığını dile getiren yetkili kaynak; bu çalışmaların Suriye halkının kanının daha fazla akması için olayları alevlendirme ve tırmandırmaya hizmet ettiğini kaydetti.

Dezenformasyon medya araçlarının sürdürdüğü uydurma haber, provokasyon ve olayları tırmandırma hamlelerinin Şam Çevre Kentinde kimi bölgelere ve ülkenin farklı illerine de intikal ettiğine dikkat çeken yetkili kaynak; bütün bu çabaların güvenlik konseyini Suriye’ye karşı etki altında bırakma ve silahlı terör grubunun işlediği katliamların üstünü örtmeyi hedeflediğini sözlerine ekledi.

Arabiye Kendine Takma İsimli Bir Homs Muhabiri Uydurdu

Arabiye televizyonu bu çerçevede yayınladığı yalan ve uydurma haberlerinde bildirdiği katliam ve maktul sayısı gibi bilgilere güvenilirlik kazandırmak için kendine takma isimli bir Homs muhabiri uydurdu.

Aileler Silahlı Terör Gruplarının Kaçırdığı Evlatlarının Cesetlerini Gördüler

Homslu kimi aileler kimi uydu kanallarında yayınlanan hunharca katledilmiş ve tenkil edilmiş cesetler arasında günler önce silahlı terör grupları tarafından kaçırılan evlatlarının ve yakınlarının cesetleriyle karşılaştılar.

Homs sakinlerinden Sena el-Muhammed bu sabah Suriye Televizyonu ile yaptığı telefon bağlantısında kendisinin Homs kentinde oturduğunu belirterek kentte ordu birlikleri ya da orduya bağlı herhangi bir unsurun bulunmadığını ifade etti.

El-Cezire televizyonunla yayınlanan parçalanmış cesetler arasında silahlı terör grupları tarafından 17 gün önce kaçırılan dayısı oğlu ve arkadaşını gördüğünü anlatan Muhammed; yayınlanan birçok cesedin yüzlerinin net görülmediğini ancak dayısı oğlu ile arkadaşının yüzlerini seçebildiğini beyan etti.

Homs’ta yaşamın normal olmadığını insanların teröristlerden korkmaları nedeniyle evlerinden çıkıp işlerine gidemediklerini, çocukların da okula gidemediğini dile getiren Muhammed; bu durumun üzücü olduğunu belirterek Cezire ve Arabiye televizyonlarında yayınlanan haberlerin yalan olduğunu ve Homs’ta ordu bulunmadığını vurguladı.

Silahlı çetelerin bir semti RPG ve Havan toplarıyla bombardımana tuttuğunu belirten Muhammed; silahlı terör gruplarının her türlü silahı kullandığını ve neredeyse her gün masum insanları kaçırma, katletme ve cesetlerini parçalama gibi eylemler uyguladıklarını kayedetti.

Homs’ta içme sularının zehirlendiği yönündeki söylentileri bütün ayrıntılarıyla yalanlayan Muhammed; kendisinin ve çocuklarının musluktan akan suyu içtiklerini ve hiçbir sorunla karşılaşmadıklarını vurguladı.
Muhammed; Homs ilinde yaşananların masum vatandaşların canını silahlı çetelerden korumak için ordu birliklerinin müdahalesini gerektirdiğine dikkat çekti.

Homs sakinlerinden bir başka vatandaş Halit el-Şelebi de Halidiye Semtinde Nur camisinin yanında ikame ettiğini dile getirerek 50’den fazla kişinin silahlı terör grupları tarafından kaçırıldığından haberi olduğunu dile getirerek masum insanların silahlı terör grupları tarafından yollarda katledildiğini ve tenkil edildiğini ve silahlı terör gruplarının Kerm Şemşem semtini nerdeyse her saat vurduklarını anlattı.

Silahlı terör grupları üyelerinin askeri üniformalar giydiklerine değinen Şelebi; yaşlarının 16-17 olmasının bunların ordu mensubu olmadığının en büyük delilini teşkil ettiğini belirterek Halidiye semtinde ordu birliklerinin bulunmadığını ve birçok insanın silahlı terör gruplarından korkması nedeniyle evini terk ettiğini aktardı.

Homs Sakinleri Silahlı Terör Gruplarına Karşı Ordudan Yardım İstiyor

Homs sakinleri Suriyelilerin kanının akıtılmasına ortaklık eden dezenformasyon medya araçlarının Homs ilinde bir katliam yarattığını ve bu katliamla ilgili ordu birliklerini itham ederek güvenlik meclisinde Suriye’ye karşı oluşturulan karar tasarısının oylamasını etkilemeye çalıştıklarını dile getirdiler.

Homs ahalisi masum insanlara karşı birçok bölge ve semtte katletme, kaçırma ve bombardıman eylemleri uygulayan silahlı terör gruplarına karşı ordu birliklerinin müdahalede bulunmasını talep ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı