Genel

Doğu Guta’da savaş sonrası ilk restoran açıldı

Suriye’nin yerleşim bölgelerinden Doğu Guta’da savaş sonrası ilk restoran açıldı.

Misraba köyünde açılan “Şamlı Adam” adlı restoranın yöneticisi Bazil Tekli, gazetecilere yaptığı açıklamada, savaştan çok fazla etkilenen kentin tüm banliyölerinden insanların bu restorana geldiğini söyledi.

Restoranda yedi kişinin çalıştığını ve hepsininde savaş sırasında Misraba’da kalan köy sakinleri olduğunu belirten Bazil Tekli şunları söyledi: “Daha önce Misraba’da bir restoran vardı ama militanlar havaya uçurdu. Bu yılın başında köy kurtarıldı ve binanın 6 ay süren onarım çalışmalarına başladık. Mekanın açılışını geçen hafta yaptık ve açılış vesilesiyle köy sakinlerine ücretsiz hizmet verdik. Bu, şu anda Doğu Guta’daki tek restorandır. Duma’da dahil olmak üzere çevre köy ve kentlerden insanlar buraya geliyor.”

Restoranın başlıca müşterilerinin savaş sonrası yıkıntıları kaldıran işçiler olduğunu belirten Tekli, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz restoranı özellikle insanlar buranın güvenli olduğunu görsünler ve evlerine dönsünler diye Misraba’da onarım ve yeniden inşa çalışmaları başlarken açmak istedik”.

Restoranda, yerel mutfağın yanı sıra Arap döneri, etli ve peynirli meze ve pideler, kahve ve soğuk içecek servisi yapılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu