FilistinGenel

Dönüş Yürüyüşü sırasında 200’den fazla Filistinli şehit oldu

Filistin Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada, 30 Martta başlayan Dönüş Yürüyüşlerinde şimdiye kadar 200 Filistin vatandaşı şehit olurken 21 binden fazla kişinin de yaralandığını duyurdu.

Filistin Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada, Dönüş Yürüyüşleri’nde şimdiye kadar 34’ü çocuk, 3’ü kadın olmak üzere toplam 203 Filistinli’nin Siyonist rejimin saldırıları sonucu şehit olduğunu ve gerçek kurşuna 4200’ü çocuk ve 1950’si kadın olmak üzere 5300 Filistinli’nin yaralandığını, bunlardan 464 kişinin durumunun kritik olduğunu duyurdu.

Filistin Sağlık Bakanlığı ayrıca, bu saldırılarda yardım ekibi mensubu 3 Filistinli şehit olurken 394 kişinin de yaralandığını, ayrıca 50 adet ambulansın da zarar gördüğünü duyurdu.

Öte yandan, Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki El-Bureyc ve El-Meğazi kamplarının doğusunda dün akşam işgal güçlerinin açtığı ateşle 7 gencin yaralandığı bildirildi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki El-Bureyc ve El-Meğazi’nin doğusunda, Han Yunus’un doğusundaki Huzaa’da ve Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliya’da Büyük Dönüş Yürüyüşü kapsamında gerçekleştirilen “Gece Şaşırtması” gösterilerine işgal güçlerinin ateş açtığını söyledi.

Bugün ayrıca bir grup Siyonist yerleşimci daha Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı