Suriye Dostları

DSÖ İran’ın korona virüsle mücadelesini takdir etti

Dünya Sağlık Örgütü DSÖ temsilcisi Christoph Hemelman, İran’ın korona virüsle mücadelede sergilediği çabayı takdirle karşıladıklarını belirtti.

Geçen gün İran’a gelen DSÖ temsilcisi Hemelman İran hastanelerini ziyareti ve Çinli heyetle görüşmesine işaret ederek, Çinli uzmanlar da İran’da korona virüsle mücadelede sunulan hizmetlerden etkilendiklerini belirtti.

DSÖ temsilcisi Hemelman, İran’da çok güçlü sağlık hizmetleri sunan merkezlerin varlığı çok önemli bir mesele olduğunu ve ziyaretçi heyeti büyük oranda etkilediğini ifade etti.

Hemelman, İran İslam Cumhuriyeti Batı Asya bölgesinde en güçlü sağlık sistemlerine sahip olan ülkelerden biri olduğunu vurguladı.

Bu arada İran Sağlık Bakanlığı da ülke genelinde korona virüsle yürütülen mücadelenin olumlu sonuçlar vermeye başladığını açıkladı.

Öte yandan korona virüs Avrupa ve Amerika’da halkın yaşamını ve ekonomiyi etkilemeye devam ediyor. Amerika’nın California eyaleti valisi Gavin Newsom Perşembe günü eyalette olağanüstü hal durumu ilan etti. Vali bu kararı eyalette 53 kişinin korona virüsten etkilenmesi üzerine aldı.

ABD Başkanı Donald Trump ise korona virüs epidemisini küçümsemeye çalıştığı için sert bir şekilde eleştiriliyor.

Amerika’da sağlık kaynakları şimdiye kadar 153 korona virüs vakası tespit edildiğini belirtiyor.

Çin’den başlayan korona virüs salgını şimdiye kadar dünya genelinde 93 bin kişiye bulaştı, 3 bini aşkın kişi de solunum sistemini hedef alan bu hastalık yüzünden hayatını kaybetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu