Genel

Dünya camiası 8 kez siyonist İsrail’i kınadı

BM genel kurulu 4. komitesi, dün 8 ayrı bildiriyle Filistin ve Suriye’ye destek verirken İsrail’i kınadı.

İRNA’nın haberine göre, sözkonusu bildirilerde terör rejimi İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik kara, hava ve denizden saldırıları, Filistinlilere yönelik tutuklama ve meskuni yerleri yıkma ve işgal girişimleri, Suriye’nin Golan bölgesini işgali ve Filistinli mültecilerin yurtlarına göre dönmesine izin vermemesi gibi konulardaki tutumları kınandı.

Bildirilerde, terör rejimi İsrail’den BM kararnamesine göre hareket etmesi ve Golan Tepeleri’ndeki işgaline son vermesi istendi.

Ayrı bir bildiride ise terör rejimi İsrail’den BM’ye bağlı yardım kurulu UNRWA’nın Filistinli mültecilere yardımlarını engellemesine son vermesi ve bu kurumdan da Filistinli mültecilere yardımı kesmemesi istendi.

İran İslam Cumhuriyetinin sözkonusu oturumdaki temsilcisi Muhammed Rıza Sahrai, terör rejimi İsrail’in Filistin konusunda İran aleyhindeki suçlamalarına tepki göstererek, sözkonusu bildirilerin onaylanmasıyla dünya toplumunun bir daha Filistin halkına destek ve de Filistinlilerin geleceğini kendilerinin belirlemesi gerektiğine dair hak verdiğini belirtirken terör rejiminin Filistin halkına yönelik cinayetlerini kınadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu