Genel

“Dünya Emperyalizmle Mücadele Milli Günü” yaklaşıyor

“Dünya Emperyalizmle Mücadele Milli Günü” eşiğinde Öğrenci Seferberlik Örgütü Yazılı bir açıklama yaparak, artık İran halkının “Amerika’ya Ölüm” sloganının her tarafa yayıldığını bildirdi.

Bu bildiride şöyle denilmiştir: “Dünya Emperyalizmle Mücadele Milli Günü” ve aynı zamanda öğrenci günü bugün cihad ve direniş rengine bürünmüş ve bugünün Suriyeli, Iraklı ve Yemenli kardeşlerin mücadele ve direnişleri ile eş zamana denk gelmesinin dünyada zulüm, fesat ve adaletsizliklere karşı mücadelede bir ilham kaynağı oluşturmuştur.

Bildirinin bir başka bölümünde ise “Sözüm ona insan hakları örgütleri artık insani bir tavır takınarak, bölgede ve tüm dünyada şecere-i habise misali Suudi rejimi ve gayrı meşru siyonist İsrail rejimi gibi çocuk katili rejimlere karşı direnmeli” ifadesi yer alarak bu örgütler, Suudi rejiminden almış oldukları rüşvet ve ücret karşılığında bu rejimin çocukları katliam etmesini göz ardı etmeleri ise kınanmıştır.

Bundan 37 yıl önce 13 aban (4 kasım 1979) tarihinde İranlı üniversiteliler Amerika’nın İran İslam inkılabı aleyhindeki komplolarına karşı tepkilerini göstermek amacıyla Amerika’nın Tahran’da sözde büyükelçilik olarak kullandığı gerçekte ise casusluk yuvasını ele geçirmişlerdi.

İran halkı, İran’da İslam inkılabının zaferinden sonraki yıllarda, ’13 aban’ (4 kasım) tarihini, İslami İran’ın birliği ve gücünün göstergesi olarak ‘Dünya Emperyalizmine karşı Milli Mücadele Günü’ olarak kutluyor ve bütün dünyaya İslam inkılabının gerçek mesajı olan ‘Emperyalizme Karşı’ olduğunu haykırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı