FilistinGenel

Dünya halkları Gazze için ayağa kalktı

Siyonist işgal rejimi İsrail’in Gazze’ye yönelik barbar saldırıları ve bu saldırılarda onlarca kadın ve çocuğu katletmesi ve yüzlercesini yaralaması dünyanın birçok yerinde protesto edildi.

Amerika ve Avrupa’da oluşturulan acil dayanışma komisyonu Gazze’ye yönelik saldırılarını sürdüren işgal rejimine karşı birçok ülkede onlarca faaliyet sürdürdüğünü duyurdu.

Amerika’nın Şikago şehrinde işgal rejimi konsolosluğunu kuşatan üç bin kişilik bir gösterici grubu üç saat boyunca işgal rejimini protesto etti.

Şikago gibi işgal rejiminin konsolosluğunun bulunduğu bütün Amerika şehirlerinde de benzer gösteri ve yürüyüşler yapıldı.

Eylem yapılacağını haber alan konsoloslukların sabah erken saatlerden itibaren kapılarını kapattıkları görüldü.

Kaynaklar, New York ve Los Angeles’te de gösterilerin yapıldığını, barışçıl gösterileri engellemek isteyen bir grup fanatik Yahudi ile Filistinliler arasında çıkan arbedede polisin özgürlüğe kavuşmuş Filistinli eski bir esiri gözaltına aldığını ifade ettiler.

Amerika gibi, Kanada, İngiltere, Yunanistan, Kolombiya, Almanya, İsviçre, İran, Türkiye ve birçok Arap ülkesinde de işgal saldırıları protesto edildi.

Kaynaklar, dayanışma komisyonunun çağrısı üzerine yarın da Amerika’nın bir çok şehriyle, İngiltere, Almanya, Hollanda, İtalya, İsviçre, İsveç, Kolombiya, Kanada, Avusturya, İrlanda ve diğer bir çok Avrupa ülkesinde de eylemler yapılacağını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu