FilistinGenel

Dünya halklarının siyonist vahşete tepkileri sürüyor

Siyonist vahşete karşı tepkiler ve protesto gösterileri devam ediyor. Dün (26 Temmuz Cumartesi) de dünyanın birçok önemli şehrinde işgal rejiminin Gazze’de sürdürdüğü katliamlara, yıkımlara ve uluslararası güçlerin bütün bu katliamlara sessiz kalmasına hatta siyonist rejimin kendini savunması olarak görüp desteklemelerine tepki amaçlı protesto gösterileri düzenlendi.

İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen gösteri ve yürüyüşe yaklaşık elli bin kişinin katıldığı ifade edildi. Buradaki gösteride konuşma yapan Fadi Ebu Sido, İngiltere medyasında siyonist yerleşimci gruplarının terör örgütleri listesine alınması için çalışacaklarını ve bu amaçla bazı parlamento üyeleriyle de irtibat halinde olduklarını söyledi.

Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te de siyonist katliama tepki ve Filistin halkına destek için düzenlenen gösteriye katılmak için binlerce Arjantinli meydanlara çıktı. Burada göstericiler Arjantin Dışişleri Bakanlığı binasının önüne doğru yürüyerek Dışişleri Bakanı Hector Timerman’dan ırkçı ve saldırgan siyonist işgal rejimiyle diplomatik ilişkilerin tamamen kesilmesini istediler. Buradaki gösteri ve yürüyüşe birçok sivil toplum kuruluşu ve siyasi oluşum destek verdi. Buenos Aires’te dün düzenlenen gösterinin bu şehirde Gazze’ye destek amacıyla son iki hafta içinde düzenlenen ikinci büyük gösteri olduğu ifade edildi.

Senegal’in başkenti Dakar’da da dün Gazze halkına destek ve işgalci saldırganlığa tepki amacıyla büyük bir gösteri düzenlendi.

Dün bunların dışında da muhtelif ülkelerde siyonist katliamı lanetleyen gösteriler ve protesto eylemleri düzenlendi.

Cuma günü ise İslâm ülkelerinde Cuma namazları sonrasında pek çok şehirde Gazze için gösteri eylemleri ve yürüyüşler düzenlenmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu