Filistin

Dünya Kudüs Günü; ‘Zillet dolu uzlaşıya karşı direnişin izzetli sembolüdür’

İran İslam İnkılabı rehberi ve başkomutanının siyasi işler ofisi, ‘Dünya Kudüs Günü’nün, zilletli uzlaşıya karşı direnişin izzetli sembolüdür’ açıklaması yaptı.

Dün sözkonusu ofisten yayınlanan bildiride, ”İran İslam Cumhuriyetinin kurucusu rahmetli İmam Humeyni’nin Mescidi Aksa ve Filistin davasını desteklemek için Ramazan ayının son cumasını Dünya Kudüs Günü ilan etme girişiminin eşsiz ve stratejik olduğu”na temasla, İmam Humeyni’nin bu girişimiyle, Filistin ve Kudüs Meselesi’nin İslam dünyasının dini kimliğiyle bağlarının olduğunu bildirdiğine dikkat çekildi.

Bildiride, rahmetli İmam Humeyni’nin bu girişimiyle, siyonist rejimin işgal ve saldırıları ile onun hamilerinin bölgenin en asli sorunu olduğunu bildirdiğine atıfta bulunulduğuna temasla, Dünya Kudüs Günü sayesinde 41 yıldır Filistin halkı ve Kudüs Meselesi’nin unutulmaksızın canlı bir şekilde müslümanların gündeminde kaldığına dikkat çekildi.

Bu arada İslam inkılabı rehberi Twitter hesabından İngilizce olarak paylaşımında, “Siyonist rejime karşı çıkan ve onunla savaşan her ülkeyi ya da gurubu destekleyeceğiz ve onlara yardımcı olacağız ve bunu söylemekten çekinmiyoruz” ifadelerini kullandı.
Paylaşımlarında “Siyonist rejim, hiçbir anlaşmaya uymayacağını ve güçten başka bir şey anlamadığını kanıtladı” diyen İslam inkılabı rehberi, “Siyonist rejimin doğası barış ile bağdaşmaz; Siyonistler topraklarını genişletmeye çalışırlar ve kesinlikle işgal ettikleri yerlerle sınırlı kalmayacaklar” dedi.

Öte yandan İslam inkılabı rehberi bugün İslam ümmetine hitaben konuşma yapacak ve bu konuşması da İran ve uluslararası televizyon kanallarından canlı yayınlanacak.

Bilindiği gibi rahmetli İmam Humeyni, dünya müslümanlarının dikkatini Filistin meselesine ve Kudüs’e çekmek için Ramazan ayının son cumasını ‘Dünya Kudüs Günü’ ilan etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu