Suriye Düşmanları

Dünya Müslüman Alimler Birliği: BAE-İsrail anlaşması büyük bir ihanet

Dünya Müslüman Alimler Birliği, BAE ile Siyonist rejim İsrail arasındaki ilişkileri normalleştirme anlaşmasını büyük bir ihanet olarak kınadı.

Al-Quds Al-Arabi’ye göre, Dünya Müslüman Alimler Birliği dün yayınladığı bildiride, “Abu Dabi’nin Tel Aviv ile anlaşması, işgalci Siyonist rejimin suçları için büyük bir ödül ve Filistinlilerin haklarına karşı bir girişimdir’ dedi.

Dünya Müslüman Alimler Birliği, bu ihanetlerin İslam Ümmetinin kararlılığını zayıflatmayacağına dikkat çekerek, İslam Ümmetini Filistin ve halkının haklarını desteklemek için güçlü bir tavır almaya çağırdı.

Bu arada 14 Şubat Bahreyn Gençlik Koalisyonu da, ABD’nin desteği ve dayatmasıyla, BAE ile Siyonist rejim arasında varılan anlaşmayı ve resmi ilişkilerin yeniden kurulmasını kınadı.

Bahreyn 14 Şubat Gençlik Koalisyonu Cuma günü yayınladığı bildiride, “Müslüman Bahreyn halkı, suçlu Siyonist rejimle ilişkilerin normalleşmesini bir ihanet olarak görüyor ve bunu Filistin halkının, siyasi güçlerin ve direniş gruplarının sırtına saplanmış bir hançer olarak biliyor” cümlesine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu