FilistinGenel

Dünya Müslümanları Ve Mustazaflarının İmamı Hazreti İmam Ali Hamanei: “Yüzyılın Anlaşması” Trump ölmeden önce ölecek

Hazreti İmam Ali Hamanei, İslam Devrimi zaferinin 41. yıldönümü münasebetiyle İran halkının çeşitli kesimlerinden oluşan kalabalık bir grupla bir araya geldi.

Hazreti İmam Ali Hamanei, ABD Başkanı Donald Trump’ın açıkladığı sözde “Yüzyılın Anlaşması” planı hakkında, “Amerika’nın planı Trump ölmeden önce ölecek” değerlendirmesinde bulundu.

ABD’nin sözde “Yüzyılın Anlaşması”nı “aptalca, düşmanca ve başarısız bir plan “olarak nitelendiren Hazreti İmam Ali Hamanei, şunları kaydetti:

“Bu planla mücadelenin tek yolu Filistin halkı ile Filistinli grupların cesurca direnip cihat etmesi ve İslam dünyasının destek vermesidir. Filistin meselesinin temel çözümü de Filistin kökenli tüm halkının referandumla istedikleri sistemi seçmesidir”

Hazreti İmam Ali Hamanei, son komplonun Amerikalıların zararına ve Filistin meselesinin yeniden canlanmasına neden olduğuna dikkati çekerek, “Ülkelerinde bile değersiz ve saygısız olan bazı hain Arap liderlerin (sözde barış planını) hoş karşılayıp alkışlaması önemli değil. Emperyalizm sisteminin politikasının aksine Filistin meselesi yeniden canlanımıştır. Aynı zamanda zulme maruz kalan Filistin ve Filistin grupları dünya gündeminde yer almıştır” ifadelerinde bulundu.

İslam Devrimi zaferinin 41. yıldönümü nedeniyle düzenlenecek “11 Şubat Yürüyüşleri”ne değinen Hazreti İmam Ali Hamanei, “İnşaallah İran milleti, 11 Şubat’taki büyük yürüyüşlere katılarak düşman politikalarına ezici bir darbe vurur” diye konuştu.

İran halkına hitap eden Hazreti İmam Ali Hamanei, 21 Şubat 2020’de yapılacak milletvekilliği genel seçimlere işaret ederek, “İran ile güvenliğine ilgi gösteren herkesin seçimlere katılması lazım” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu