Genel

Dünya müslümanları ve mustazaflarının İmamı Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei: Çok yakında Suud toprakları İslam mücahidlerinin eline geçecek

Dünya Müslümanları Ve Mustazaflarının İmamı Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei ülkede yeni yılın başlangıcı sayılan Nevruz Bayramı münasebetiyle Meşhed kentinde kalabalık bir gruba yaptığı konuşmada, ABD’nin nükleer anlaşmadan tek taraflı şekilde çekilmesinin ardından Avrupa ülkelerinin anlaşmayı korumak için gerekli kararlılığı göstermediğini belirterek, “Avrupalılar, nükleer anlaşmadan fiilen ayrıldı.” ifadesini kullandı.

ABD’nin yaptırımlarına karşı İran’la ticareti sürdürmek için nükleer anlaşmanın Avrupalı tarafları Almanya, Fransa ve İngiltere’nin kurduğu ve Avrupa Birliği (AB) tarafından desteklenen INSTEX adı verilen ticari mekanizmanın da anlaşmayı korumak için yetersiz olduğunu söyleyen Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, “Kurdukları ticari kanal da daha çok bir şakaya benziyor. Acı bir şaka.” diye konuştu.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, ülkedeki sorunların bir kısmının Batı’ya güven duyulmasından kaynaklandığını savunarak şöyle devam etti:

“Avrupalıların nükleer anlaşmadaki tutumu göz önüne alındığında onlara güvenilemez. Avrupalılar İran’ı geçmişte olduğu gibi sırtından hançerledi.”

ABD’nin İran’a karşı ekonomik savaş başlattığının artık tüm İranlılar tarafından kabul edildiğini dile getiren Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, “Düşman bize karşı ekonomik bir savaşa girişti. Bu savaşta düşmanı yenilgiye uğratmak yeterli değil, caydırıcılık oluşturmalıyız.” dedi.

Konuşmasında Suudi Arabistan’ı da hedef alan Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, “Suudi Arabistan kadar yozlaşmış ve despot kötü bir rejim görmedim. Hem zalim hem de bağımlılar. Şimdi de onlara nükleer silah sağlıyorlar fakat sorun değil. Ben bundan rahatsız değilim çünkü yakında oralar İslam mücahitlerinin eline geçecek.” ifadelerini kullandı.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, Avrupa medyasının Yeni Zelanda’daki iki camiye yönelik terör saldırısına ilişkin “iki yüzlü” tutumuna da tepki göstererek, şunları söyledi:

“Müslümanların Yeni Zelanda’da katledilmesi onlar için terör saldırısı değil. Onlar bunu silahlı saldırı olarak nitelediler. Batı’nın desteklediği birine yönelik eylemi terör saldırısı olarak niteliyorlar ancak Müslümanların Yeni Zelanda’da saldırıya uğramasına terör demiyorlar. Bunlar böyledir. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu