GenelSuriye Düşmanları

Dünya, Suriye’de yapılan kimyasal saldırıya karşılık vermeli!

İngiltere Dışişleri Bakanlığı Sözcülerinden biri, dünya topluluğunun Suriye’de kimyasal silah kullanılması veya çoğaltılmasına ciddi olarak karşılık vermesi gerektiğini söyledi.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı Sözcülerinden biri, dün Suriye’de yapılan kimyasal saldırısı haberini medyadan öğrendiğini belirterek “Suriye’de kimyasal silahlar kullanılması veya çoğaltılması, uluslararası topluluğun bu duruma ciddi olarak tepki göstermesini icap ediyor” dedi.

Reuters haber ajansının bildirdiğine göre, İngiliz Dışişleri Bakanlığı Sözcülerinden biri olan bu yetkili ayrıca “İngiltere, dünya topluluğunun kimyasal silah kullanılması veya geliştirilmesi durumuna ciddi olarak karşılık vermesi gerektiğini net bir şekilde dile getiriyor. Bu durum aynı zamanda bizi bu konudaki eski tavırlarımızı yeniden gözden geçirmeye zorluyor” ifadesini kullandı.

Suriye, dün bu ülkenin Halep eyaletinin kuzey kesiminde Hükümet muhalifi silahlı grupların kimyasal silah kullandıklarını ve sonuçta bu ülke insanlarından en az 15 kişinin öldürüldüğünü ilan etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu