Genel

El-Anbar eyaletinde Ebtal el-Nasr operasyonu Haşdi Şaabinin başarılı girişimleriyle son buldu

Irak Haşdi Şaabi hareketi dün yaptığı açıklamada, Irak’ın batısındaki El-Anbar’daki Ebtal el-Nasr (zafer kahramanları) adlı operasyonun başarılı bir şekilde sona erdiğini belirtti.

Haşdi Şaabi sözkonusu operasyonun son bulması yönündeki açıklaması çerçevesinde yaptığı açıklamada, Haşdi Şaabi güçlerinin bu operasyonda belirli hedeflerine ulaştığını kaydetti.

Irak Haşdi Şaabi güçleri, geçtiğimiz perşembe gününden beri Irak ordu güçleriyle beraber El-Anbar’ın muhtelif bölgelerinde güvenlik ve istikrarı sağlamak amacıyla “Ebtal el-Nasr” adlı operasyona katıldılar. 

Terör örgütü IŞİD’in Irak’ta yenilgi almasına rağmen hala terör örgütünün bazı kalıntıları ülkenin muhtelif bölgelerinde terör girişimlerinde bulunuyorlar.

Bilindiği gibi terör örgütü IŞİD 2014’ten beri ABD ve bazı batılı ve Arap müttefikleriyle birlikte Irak’a saldırı düzenleyerek ülkenin muhtelif bölgelerini işgal ederek sayısız cinayetler işledi.

Öte yandan Irak hükümeti ise İran’dan teröristlerle mücadele kapsamında yardım talep etti.

Irak ordu güçleri 2017’de İran İslam Cumhuriyetinin danışmanlıklarıyla El-Anbar’ın Rave kentindeki IŞİD’in son üssünü de teröristlerden temizlemeyi başararak, terör örgütünün bu ülkede yenilgiye uğrayarak sonunun geldiğini ilan etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu