FilistinGenel

El-Bataş: Dönüş Yürüyüşleri Dünyanın dönüş hakkımızı kabul etmesini sağladı

Büyük Dönüş ve Kuşatmayı Kırma Yürüyüşleri Ulusal Yüksek Heyeti Başkanı ve İslamî Cihad Hareketi liderlerinden Halid El-Bataş, Dönüş Yürüyüşlerinin işgal hükümetinin Filistin halkının taleplerini kabul etmeye, uluslararası camiayı da kuşatmayı kırma hakkını tanımaya zorladığını söyledi.

Heyetin El-Ayide Mülteci Kampında düzenlediği konferansta konuşan El-Bataş “Kuşatmayı hafifletme konusunda bazı adımların atıldığını hissetmemize rağmen Dönüş ve Kuşatmayı Kırma Yürüyüşleri hedeflerini gerçekleştirinceye kadar devam edecektir. Çünkü atılan adımlar yeterli değildir. Heyet olarak işgalciyle her türlü ilişkiyi kınıyoruz. Arap ve İslam ümmetinden ilişkileri normalleştirme çabalarına karşı durmalarını ve başkentlerini işgalcinin yüzüne kapatmalarını istiyoruz. Bu, söz konusu ülkelerin zenginliklerini talan etme planıdır. Ticaret ve ekonomide Siyonist trenin söz sahibi olması içindir” dedi.

Filistin davasını çevreleyen tehlikelere karşı durmak için ulusal birliğin sağlanmasını ve bölünmenin hızlı bir şekilde sonlandırılmasını isteyen El-Bataş, Mısır’ın birliği sağlama konusunda ortaya koyduğu çabaları takdirle karşıladıklarını ifade etti.

El-Bataş konuşmasında Gazze halkından gelecek hafta “İşgalciyle ilişkileri normalleştirmek cinayet ve ihanettir” sloganıyla düzenlenecek faaliyetlere iştirak etmelerini, Batı Yaka halkından da işgal güçleri tarafından her yerde aranan Barkan eylemcisi Eşref Nealive’yi korumalarını istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu