Suriye Düşmanları

El Cezire TV, Türkiye üzerinden Suriye’ye iletişim cihazları göndermiş

Katarlı Cezire Kanalının Beyrut’taki eski muhabiri Ali Haşim; Cezire’nin Lübnan, Ürdün ve Türkiye üzerinden Suriye topraklarına yasadışı yollarla Thuraya iletişim ve BGAN uydu internet cihazları geçirdiğini ortaya çıkardı.

Lübnanlı Sefir Gazetesinin bu gün yayınladığı açıklamalarında Haşim; Suriye’nin içindeki muhaliflerin kanal ile bağlantı kurmak için Suriye topraklarına geçirilmesi karşılığında her bir cihaz için 50 bin dolar ödediğini söyledi.

Haşim; Cezire’nin yasalara ve meslek ahlakına aykırı bu davranışının ardında mesleki hiç bir nedenin bulunmadığını ifade ederken, amacının kendi perspektifini dayatmak ve kamuoyunun perspektifini örtbas etmek olduğuna işaret etti.

Cezire’nin Suriye’deki olayları izlemede meslek ahlakı ve ilkelerinden tamamen saptığına ve kamuoyunu aldattığına dikkat çeken Haşim; kanal yetkililerin kendisine bir dizi dayatmalarda bulunduğunu, açık ve net bir şekilde gerçekleri görmezden gelmesini talep ettiklerini söyledi.

Haşim, kanalın mesleki ahlak ve ilkelerle birlikte profesyonellikten tamamen sapmasıyla istifa kararı aldığını, Cezirenin güvenirlik ve halktaki kredisini kaybettiğini söylerken, asıl sorunun kanal çalışanlarında değil de onlara dayatmalarda bulunan Katar hükümetinde olduğuna işaret etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı