Yalan ve İftiralar

El Cezire’nin Suriye ile ilgili bir iddiası daha yalan çıktı

El Cezire Televizyonu, Suriyeli Dr. Colan Rifai’nin Suriye’de tutuklandığını iddia ederek, insan hakları örgütlerinden Rifai’nin serbest bırakılması için girişimde bulunmasını talep etmişti. Ancak 2006 yılından beri Rusya’nın Faronc kentinde ikamet eden Rifai, iddiaları yalanladı.

Suriye Uydu Kanalı’na yaptığı açıklamada Cezire kanalının yalan iddiasına tepkisini ifade ederek, bu yalana ve kanalın yalanlarını sürdürmesine dair şaşkınlığını dile getiren Dr. Rifai haberin tamamen sağlıksız olduğunu vurguladı.

Cezire kanalı ve internet üzerindeki Şam Şebekesi’nin yalanlarını gören BAE’deki bir arkadaşının kendisini arayarak yalan iddiayı haber verdiğini kaydeden Rifai, arkadaşının kendisine nerede olduğunu sorduğunu, kendisinin de “Rusya hattımı arıyorsun sence neredeyim? Elbette ki Rusya’dayım” şeklinde yanıt verdiğini belirtti. Arkadaşının da bunun üzerine Facebook sitesini açmasını istemesinden sonra siteyi açarak yalan haberle karşılaştığını kaydeden Dr. Rifai, tutuklu olduğuna dair bu yalan iddia ile karşılaşınca oldukça şaşırdığını söyledi.

Rifai, “Rusya’da yaşıyorum ve tüm arkadaşlarım bunu biliyor.. Uzun süreden beri Suriye’ye gitmiyorum” şeklinde konuşarak Cezire kanalından bir haberi yayınlamadan önce haberin doğruluğundan emin olması talebinde bulundu.

Dr. Rifai, Cezire kanalının üslubunun yalan ve başarısız bir medya savaşı yürüttüğünü vurguladıktan sonra, pasaportunun üzerindeki giriş-çıkış mühürlerini göstererek, 2006’dan beri Rusya’da yaşadığının altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu