GenelSuriye Dostları

El-Eşkar: İsrail’e yok oluşunun yakın olduğunu müjdeliyoruz

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden İsmail El-Eşkar, Siyonist işgal rejiminin sekiz yıl önceki Şeyh Ahmed Yasin suikastıyla ilgili yayınladığı ayrıntılarla dalga geçerek, işgal rejiminin düştüğü durumun yaklaşan zevalinin göstergesi olduğunu söyledi.

El-Eşkar, işgal rejiminin askeri ve siyasi liderlerinin geceyi camide ibadetle geçiren tekerlekli sandalye mahkumu yaşlı bir insana suikast düzenlemeyi düşünecek kadar alçaldıklarını belirtti.

Quds Press Ajansı’na konuşan El-Eşkar, Şeyh Ahmed Yasin’in şehit olmadan hemen önce anjina pektoris hastalığına yakalandığını ve şiddetli göğüs ağrısı çektiğini, kendisine yardım eden korumalarıyla birlikte gece namazı kıldıktan sonra şehit olarak ölmek için Allah’a dua ettiğini ve bu duasının gerçekleştiğini söyledi.

Siyonist işgal rejiminin Şeyh Ahmed Yasin suikastıyla ilgili ayrıntılar yayınlamasındaki amaca da değinen El-Eşkar, işgal rejiminin yalanlarla ve sahte kahramanlık hikayeleriyle yaşadığını belirtti.

İşgal rejiminin söz konusu haberlerle Hamas liderlerini ve direniş önderlerini istediği zaman öldürebileceği mesajı vermeye çalıştığını ifade ederek, “Bilmiyorlar ki, Hamas liderleri şehit olmayı arzu ediyorlar” dedi.

İsmail El-Eşkar, işgal rejimine zevalinin yakın olduğunu müjdelediklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu