Genel

El Ezher Alimi’ne şok suçlama: İran’a neden gittin?

El-Ezher ulemalarından birinin İran’a gerçekleştirdiği ziyaret Mısır medyasında ve Selefi gruplara bağlı sosyal paylaşım sitelerinde geniş yer buldu.
Mısır el-Ezher Üniversitesi İslami ilimler üstadı Şeyh Ahmed Kerime geçtiğimiz günlerde İran İslam Cumhuriyeti’ne bir yolculuk düzenlemiş ve İran’da Ayetullah Mekarim Şirazi gibi çeşitli din adamları ile görüşmeler yapmıştı. Bu görüşmelerde ayrıca Kum Havza ilimleri ile Mısır El Ezher üniversitesi arasındaki ilişkiler de masaya yatırılmıştı.
El-Yavmu’s Sabi gazetesi, El-Ezher Üniversitesi, Şeyh Ahmed Kerime’yi İran İslam Cumhuriyeti’ne yapmış olduğu seferden ve ayrıca kendisini el-Ezher’in bir yetkilisi olarak tanıtmasından dolayı sorgulanacağını yazdı.
Yine aynı gazetenin yazdığına göre, Şeyh Kerime’nin önceden İran’a yolculuk yapmak için el-Ezher’den izin almak istediğini, ancak el-Ezher’in buna izin vermediğini belirtti.
El-Ezher Üniversitesinin vekili Abbas Şuman Mayıs 2014 yılında yaptığı tartışmalı bir konuşmada ‘Şia ezanı okuyan her Kur’an karisinin El-Ezher üniversitesinde Kur’an okumaktan menedileceğini’ açıklamıştı

Bir Yorum

  1. Misir hükümeti korsan Israil gibi davraniyor Allah kahretsin sizi bir din adami sorgulaniyor”Irana neden gittin diye?Elinin körüne gittim dese yeridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu