Filistin

El-Hayye: Direniş esirleri özgürlüklerine kavuşturacak

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi Halil El-Hayye, işgal rejimi zindanlarında Filistinli esirlerin tutuldukları bölümlere yerleştirilen kanser yapıcı sinyal kesicilerin kaldırılmasının işgal rejimiyle arabulucular vasıtasıyla sağlanan anlaşmanın maddelerinden biri olduğunu açıkladı.

Halil El-Hayye, Filistin Enformasyon Merkezi’ne yaptığı açıklamada, Birleşmiş Milletler temsilcileri, Katarlılar ve Mısırlılar ile görüşmelerinde bu konunun sürekli gündeme geldiğini belirtti.

Hamas’ın Gazze’deki Başkan Yardımcısı Halil El-Hayye, esirlerin sıkıntılarının azaltılması ve sinyal kesici cihazların kaldırılması, İsrail cezaevlerinde tutulan Filistinli esirlere savaş esirleri gibi davranılarak meşru haklarının verilmesi gerektiğini söyledi.

İşgal rejiminin esirlere zarar vermesinin Filistin halkında intikam duygularını alevlendireceğine dikkat çeken El-Hayye, “Görünen o ki işgalciler kuralları anlamıyor ve tarihi bilmiyor” dedi.

İşgalcilerin esirlerin onuruyla oynamalarının kırmızı çizgilerin aşılması anlamına geleceğini kaydeden El-Hayye, işgal rejimi zindanlarında tutulan Filistinli esirleri selamladı.

Hamas lideri işgalcilerin zincirlerinin mutlaka kırılacağını ve Filistinli esirlerin özgürlüklerine kavuşacaklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı