Genel

El-İhbariye saldırısına uluslararası düzeyde kınamalar yağıyor

Suriye el-İhbariye Televizyon kanalının bu sabah erken saatlerde maruz kaldığı hain terör saldırısına yerel Arap ve uluslararası resmi ve kurumsal düzeylerde kınamalar yağıyor.

Bu bağlamda Halk Meclisi üyeleri; Suriye’deki ulusal dürüst medyaya barbar bir terör saldırısı olarak nitelendirdikleri eylemi keskin bir dille kınadıklarını belirttiler.

Suriye’nin onurlu sesini susturmaya çalışan terör eylemlerinin kendilerini ulusalcı tutumlarından caydırmayacağını belirten milletvekilleri hak ve adalet sesinin her zaman yükseklerde kalacağını, bu yönde çabalar harcayacaklarını ifade ettiler.

Ürdün Aydınlar ve Gazeteciler Topluluğu eli kanlı terör gruplarının saldırılarını keskin bir şekilde kınadığını belirterek, bu eylemlerin Suriye’nin tutumlarını hedef aldığını ifade etti.

Iraklı el-Savt Gazetesi SANA’nın bir nüshasını aldığı kınama bildirisinde; bu hain terör eyleminin eli kanlı terör grupları ve arkalarındaki karanlık güçlerin hak sesinden duydukları rahatsızlığı yansıttığını söyledi.

Lübnanlı çok sayıda aydın, araştırmacı, gazeteci ve yazar da benzer kınama bildirileri yayınlayarak, hain ve barbar bir terör eylemi olarak nitelendirdikleri bu saldırının karanlık güçlerin deşifre korkusunu yansıttığını belirttiler.

Arap el-Alem Haber Ajansı saldırının tüm Arap medyası ve gazetecilerine yapılan vahşi bir terör saldırısından ibaret olduğunu belirterek, kamuoyuna sadece gerçekleri yansıtmaya çalışan gazetecilerin şehit düşmelerinden duyduğu üzüntüyü ifade etti.

İnsan Hakları ve Araştırmalar Danışma Merkezi ise; bu çirkef terör eyleminin dış karanlık güçlerin Suriye’de medyayı ve hak sesini hedef aldıklarına bir kanıt teşkil ettiğini belirtti.

Suriye’de bulunan kabile ve aşiretler yayınladıkları ortak bildiride; bu gibi barbar terör eylemlerinin onurlu Suriyelileri ulusalcı tutumlarından caydırmayacağını ifade ederek gerçeklerin her zaman üstte kalacağını ifade ettiler.

Suriye’nin farklı üniversitelerinde okuyan öğrenciler de eylemi kınadıklarını belirterek, terör grupları ve onları destekleyen karanlık güçleri lanetlediler.

Saldırıyı terör eylemlerinin gerçeğini deşifre eden sese gaddar bir eylem olarak nitelendiren Arap Yazarlar Birliği; bu barbar terör eyleminin Arap Ligi ve uluslararası güvenlik konseyinde tarafsız ve dürüst bir şekilde tartışılması gereğini dile getirdi.

Spor Genel Federasyonu, kendisine tabi tüm birlikler, kurumlar ve onurlu sporcularla birlikte hain terör eylemini keskin bir dille kınadığının altını çizerek, bu eylemin Suriye’yi vatan ve halk olarak hedef alan planları daha çok deşifre ettiğini belirtti.

Filistin Kurtuluş Halk Cephesi/Genel Yönetim yayınladığı kınama bildirisinde; eylemin Suriye’yi hedef alan terör grupları ve arkalarındaki emperyalist güçlerin alçak ve barbar mantıklarını ortaya koyduğunu ifade etti.

Yurt dışında yaşayan Suriyeli gurbetçiler ise farklı ülkelerde ve bölgelerde düzenledikleri eylemlerde terör eylemi ve arkasındaki karanlık güçleri lanetlediklerini ifade ederek Suriye’nin hiç bir zaman güçlü ve onurlu tutumlarından caymayacağını belirttiler.

Lübnan Arap Savunma Komitesi ve İşçi Sendikaları Federasyonu alçak bir terör eylemi olarak nitelendirdikleri saldırının hak sesini susturma ve karanlık güçlerin gerçeğini deşifre etmeyi önleme amacı taşıdığını ifade ettiler.

İsrail işgali altında yaşayan Golanlı Arap halkımız yayınladıkları kınama bildirisinde; gaddar ellerin Suriye’nin onurlu ve haklı sesini susturamayacaklarını belirterek, onurlu ve hür gazetecilerin kanlarının son damlasına kadar kalemleri ve kelimeleriyle savaşacaklarını belirttiler.

Kadınlar Federasyonu hain bir terör eylemi olarak nitelendirdikleri saldırıyı en keskin ibarelerle kınadığını belirterek, Suriye’nin hür kadınları e analarının ulusalcı kanallar aracılığı ile hak ve adalet sesine destek tutumlarını sürdüreceklerini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı