Cinayet ve KatliamlarGenel

El-Kaide terör örgütüyle bağlantılı Nasra cephesi patlamaları üstlendi

Kaide terör örgütüyle bağlantısı olan radikal Nasra Cephesi Perşembe sabahı Şam çevreyolunun Kazzaz yol ayırımı yakınlarında meydana gelen ve onlarca kişinin şehit düşmesine yüzlerce kişinin yaralanmasına neden olan iki patlamaların sorumluluğunu üstlendi.

Cephe internet üzerinde video yayınladığı video görüntüleriyle eylemin intiharcı iki militanı tarından düzenlendiğini açıkladı.

Nasra Cephesi; fanatik web siteleri üzerinde yayınladığı bildirilerle Suriye’de meydana gelen bir çok terör patlamasının sorumluluğunu üstlenmişti.

Bu arada insanların yoğun oldukları bir bölgede intiharcı iki teröristin patlayıcı yükledikleri iki arabayla düzenledikleri hain eylemde; asker ve sivil vatandaşlardan olmak üzere 55 kişi şehit düşmüş, 15 ceset torbası dolusu ceset parçaları toplanmış ve 372 kişi yaralanmıştı. Ayrıca 21 araç kömüre dönüşmüş, 105 araç tamamen tahrip olmuş, 78 araç muhtelif düzeylerde hasarlara uğramış, 400 ev yine farklı düzeylerde hasara uğramış, civarda bulunan kamu ve özel mülklerde büyük maddi hasarlar meydana gelmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı