FilistinGenel

El-Kassam Tugayları’ndan işgalcilere video klipli mesaj

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları dün (2 Nisan Salı) İbranice bir şarkının video klibini yayınladı.

Filistin direnişinin elinde dört yıldır esir olan işgal askerleriyle ilgili şarkının “Esaretten Mesaj” adını taşıdığı ifade edildi.

İzzeddin El-Kassam Tugayları, Eylül 2015’te esir işgal askerleri Oron Shaul, Hadar Goldin, Avraham Mengistu ve Hişam Bedevi Es-Seyyid’in resimlerini yayınlamış ve esir işgal askerlerinin durumları hakkında karşılıksız daha fazla bilgi vermeyi reddetmişti.

Hamas, işgal rejimiyle esir değişimi konusunda herhangi bir pazarlığa oturmadan önce 2011 yılındaki esir takasında Gilad Şalit’e karşılık serbest bırakıldıktan sonra 2014’te yeniden gözaltına alınan esirlerin salıverilmesini şart koşuyor.

Mısır ve Almanya’nın arabuluculuğu sayesinde işgal rejimi ve Hamas arasında Ekim 2011’de sağlanan esir takası anlaşması uyarınca Gazze Şeridi’nde 5 yıl esir tutulan işgal askeri Gilad Şalit’e karşılık işgal zindanlarında tutulan 1027 esir serbest bırakılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu