GenelSuriye Dostları

El-Mısri: Uzlaşı konusunda Fetih içinde görüş birliği sağlanabilmiş değil

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Müşir El-Mısri, Gazze Şeridi’ndeki cezaevlerinde hiçbir siyasi tutuklu bulunmadığını söyleyerek, Hamas’a bağlı güvenlik birimlerinin Fetih liderlerine yönelik operasyonlar gerçekleştireceği haberlerini kesin bir dille yalanladı.

Quds Press Ajansı’na konuşan milletvekili El-Mısri, Filistin Özerk Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas ve Fetih Hareketi’nin önde gelen liderlerine çağrıda bulunarak Fetih adına konuşan ve uzlaşı çabalarını baltalayan açıklamalarda bulunan kişilerin konuşmalarına kısıtlama getirmelerini istedi.

Fetih Hareketi’nin şu ana kadar uzlaşı konusunda kendi içinde görüş birliği sağlayamadığına işaret eden El-Mısri, Fetih’ten bazılarının gözaltı ve ifade vermeye çağırma operasyonlarının yoğun olduğu Batı Yaka’daki halin Gazze Şeridi’nde de yaşandığını iddia ederek uzlaşıyı baltalamaya çalıştıklarını söyledi.

Fetih Hareketi liderleri ve uzlaşı toplantılarına katılarak olumlu havadan bahsedenlerle diğerleri arasındaki söylem farkının kabul edilemeyeceğini dile getiren El-Mısri, siyasi tutuklamanın Hamas’ın ahlakına uygun olmadığını ifade etti.

Hamas milletvekili, Hamas Hareketi’nin uzlaşıdan korktuğu iddialarını da kesin bir dille reddetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı