Genel

Ellerini kana bulamayan kişiler sorgulama ardından serbest bırakıldı

Suriye’nin Hama kırsalında düşen Tıybatu el-İmam Beldesinde bir baba; kanunlara aykırı davranan 3 çocuğunu güvenlik kurumlarına teslim etmesiyle, güvenlik güçleri ellerini kana bulamayan 3 çocuğu sorgulaması ardından serbest bıraktı.

Suriye televizyonuna yaptığı konuşmaya kendini tanıtmakla başlayan baba Hasan Muhammed el-Muhammed; kanunlara aykırı davranan 3 çocuğunu kendi elleriyle güvenlik birimlerine teslim ettiğini ifade ederek, güvenlik birimlerinin kendilerini gayet iyi bir şekilde karşıladıklarını ve oğullarını sorgulaması ardından derhal serbest bıraktıklarını anlattı.

Silahlı grupların saflarında Edip adında dördüncü bir çocuğu daha bulunduğunu ifade eden baba; durumunun çözülmesi ve normal yaşamına dönmesi için onu içinde bulunduğu grupla birlikte teslim olmaya çağırdığını ifade etti.

Silahlı oğullarını teslim eden baba; Suriye’nin devlet ve halk olarak ABD, Avrupalı ülkeler, Türkiye ve körfez ülkeleri tarafından bir komploya maruz kaldığından emin olduğunu belirtirken, silahlı grupların yürüdükleri bu yanlış yolda Suriye v halkını kötülediklerini söyledi.

Silahlarıyla birlikte güvenlik birimlerine teslim olan Cemal, İbrahim ve Nasır el-Muhammed; daha sonra yanlış bir yolda yürüdüklerini fark ettiklerine işaret ederek, güvenlik güçlerinin kendilerini sorgulamaları ardından serbest bıraktıklarını ifade ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı