Filistin

El’Sinvar: Mescid-i Aksa’nın Siyonist işgalden kurtarılması an meselesi

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın Gazze Şeridi’ndeki ofisinin başkanı Yahya Sinvar, dün yaptığı açıklamada, Mescid-i Aksa’nın işgalden kurtularak özgürlüğe kavuşacağı ve mültecilerin topraklarına döneceği günün daha yakın olduğunu söyledi.

Sinvar, Filistinli aşiret liderlerinin direnişe ve Kudüs’e destek için Gazze kentinde düzenledikleri konferansta konuştu.

İşgalden kurtulmuş ve özgürlüğüne kavuşmuş Mescid-i Aksa’da namaz kılacakları günün çok yakın olduğunu ifade eden Sinvar, Kudüs Savaşı’nda zafer kazananın açlığa, ablukaya ve savaşlara tahammül eden Filistin halkı olduğunu bildirdi.

Sinvar, işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirme ve yenilgiyi kabullenme kampanyalarının Filistin halkının yapısını değiştiremediğine dikkat çekti.

Konferansa katılan aşiret liderlerinden birinin mezarının Kudüs’te olmasını arzu ettiğini söylemesi üzerine Sinvar, “İnşallah işgal altındaki topraklarımızda ve Kudüs’te sizin mezarınız değil sarayınız olacak” dedi.

Hamas lideri, aşiret liderlerinden çoğunun ilerleyen yaşlarına rağmen Kudüs’e doğru yürüyüş gününde kendilerini genç hissedeceklerine, silaha sarılacaklarına ve gençlerle yarışacaklarına inandığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu