GenelSuriye Düşmanları

Emekli İngiliz istihbaratçılar Suriye’deki teröristlere destek oluyor

İngiliz basını, İngiltere’nin istihbarat örgütündeki emekli subaylarını, Suriyeli muhaliflere destek olmaları için görevlendirdiğini yazdı.

United Press International’ın (UPI) İngiliz Daily Mirror gazetesinden aktardığı habere göre İngiliz yetkililer, İngiliz istihbarat örgütünden emekli olan subaylardan, Suriyeli muhaliflere yardımcı olmalarını istedi.

Habere göre İngiliz teknisyen ve uzmanlar, Suriye Ordusu’nun iletişim sistemindeki şifrelerini çözmekle görevlendirilirken Türkiye’deki üslerde, Rusya’nın kurduğu iletişim sisteminin kırılması ve dinlenmesi üzerine Suriyeli muhaliflere eğitim veriyor.

İngiliz istihbarat kaynaklarına dayandırılan haberde, İngiltere’nin Suriye muhalefetine verdiği desteğin uzun bir geçmişi olduğu, Suriye Ordusu’nun iletişimin ağına girilerek dinlenmesinin ise Suriyeli muhaliflere yapılmış büyük bir destek olacağı vurgulandı.

İngiliz İç Güvenlik servisi MI-6 ve Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı CIA’nın, Amerika ve İngiliz uyduları aracılığıyla Suriye Ordusu’nun hareketlerini takip ederek Özgür Suriye Ordusu komutanlarına ilettiği iddia edilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı