Suriye Dostları

Emir Abdullahian: İran Suriye’ye desteğini sürdürecek

İran İslami Şura Meclisi Başkanı Özel Kurmayı Hüseyin Emir Abdullahian, İran İslam Cumhuriyeti Suriye milleti ve devletine yönelik çok yönlü desteğini sürdüreceğini vurguladı.

Pazar günü Suriye’nin Tahran Büyükelçisi Adnan Hasan Mahmut’la görüşen İslami Şura Meclisi Başkanı Özel Kurmayı Emir Abdullahian İran İslam Cumhuriyeti’nin Suriye’ye desteğini sürdüreceğine vurgu yaparak, Suriye’nin tüm bölgelerinde istikrar ve güvenlik Suriye milleti ve devletinin çabaları ve emekleri ile sağlanmasını diledi.

Emir Abdullahian ayrıca Amerika devletinin İran İslam Cumhuriyeti’ne karşı iktisadi savaş başlattığına işaret ederek, buna rağmen İran İslam Cumhuriyeti bölgede istikrar ve güvenliğin hakim olması yönündeki politikasını ve bölge ülkelerinin toprak bütünlüğünü savunma stratejisini ve bu ülkelerin bölünmesine karşı mücadelesini sürdüreceğini vurguladı.

Emir Abdullahian görüşmede teröristlerin Suriye’nin İdlib eyaletinde varlığını sürdürmeleri ve Amerikalı terörist askerlerin Suriye topraklarının bir bölümüne müdahaleleri bölgenin barış ve güvenliğini tehdit ettiğini belirterek, BM’den Amerikalı terörist askerlerin Suriye’deki işgalci ve istenmeyen varlığına son vermesini istedi.

Görüşmede Suriye Büyükelçisi Adnan Hasan Mahmut da Amerika devletinin İran İslam Cumhuriyeti’ne dayattığı tek yanlı yaptırımlarına değinerek, İran İslam Cumhuriyeti düşmanlara karşı stratejik caydırıcı tutumu ile iyi niyetini tüm dünyaya ispat ettiğini belirtti.

Büyükelçi Mahmut, Amerika’nın İran’a karşı iktisadi terörü bozguna uğradığını ve beklentilerin aksine bugün İran İslam Cumhuriyeti’nin birçok alanda büyük kazanımlarına şahit olduklarını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı