Filistin

Emir Abdullahian: İsrail Yüzyılın anlaşmasının kaybeden tarafı olur

İslami Şura Meclisi Başkanı Özel Kurmayı Hüseyin Emir Abdullahian, siyonist rejim İsrail Yüzyılın anlaşması adlı şom planın kaybeden tarafı olacağını vurguladı.

Çarşamba günü Filistin İslami Cihat Hareketi’nin Tahran temsilcisi Nasır Ebu Şerif’le görüşen İslami Şura Meclisi Başkanı Özel Kurmayı Hüseyin Emir Abdullahian, Yüzyılın anlaşmasının uygulanmasının doğuracağı sonuçlara işaret ederek, Yüzyılın anlaşması da ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkent ilan etmesi gibi dengesiz kararları gibi uluslararası camianın umursamazlığı ile karşılaştığını belirtti.

Yüzyılın anlaşması korsan İsrail için hiç bir getirisi olamayacağını belirten Emir Abdullahian, bu proje Filistin milleti ve direniş ekseni ve bu eksene destek veren ülkeleri siyonistlerin haksız taleplerine karşı birleştirdiğini vurguladı.

İslami Şura Meclisi Başkanı Özel Kurmayı Hüseyin Emir Abdullahian, bazı Arap rejimlerin korsan İsrail’i tanımak gibi sorumsuzca davranışlarına işaret ederek şöyle devam etti: S. Arabistan, BAE ve Bahreyn rejimleri bu yanlış politikaları ile başkalarını da bu rejimi tanımaya zorlamak istiyor, gerçi bu politika kendi camialarında bile muhalefetlerle karşılaştığı gözleniyor.

Emir Abdullahian bir kez daha İran İslam Cumhuriyeti’nin mazlum Filistin milletine destek verdiğini vurguladı.

Görüşmede Filistin İslami Cihat Hareketi’nin Tahran temsilcisi Nasır Ebu Şerif İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei’nin Filistin davasına etkili destek verdiğini ve Kudüs ebediyen Filistin’e ait olduğunu vurgulayarak Amerika Başkanı ve bazı bölge ülkelerinin liderlerinin tutumunu utanmazlık niteledi. Ebu Şerif, direniş ekseni ABD patentli Yüzyılın anlaşması ile mücadele ettiğini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı