GenelSuriye Dostları

Emir Abdullahiyan: ABD diplomasisi perişan durumda

İslami Şura Meclisi Başkanı Özel Kurmayı Hüseyin Emir Abdullahiyan, ABD diplomasisinin en perişan durumda olduğunu belirtti.

İRİB’in bildirdiğine göre İslami Şura Meclisi Başkanı Özel Kurmayı Hüseyin Emir Abdullahiyan, yaptığı Twitter paylaşımında, şöyle yazdı: ABD dışişleri bakanı Mike Pompeo ve Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton güç düşkünüyken başkan Trump ise para düşkünüdür ve bu üçlünün hezimete uğraması kesindir.

Suudi Arabistan, BAE ve Siyonist rejimin izlediği ziyaretleri eleştiren Emir Abdullahiyan, söz konusu 3 rejimin evhama kapıldığını belirtti.

Emir Abdullahiyan açıklamasının devamında İran İslam cumhuriyetininin  ABD’nin aşırı talepliğine karşı muktedir bir şekilde dik durduğunu kaydederek, İran’ın akılcı bir diplomasi izlediğini vurguladı.

Amerika’da Donald Trump’ın başkanlık koltuğuna oturmasından itibaren, Amerika, Suudi Arabistan, BAE ve Siyonist rejim bölgede gerginliği tırmandıran politikalar izlemektedir. Söz konusu rejimlerin izlediği politikalar, dünya camiasının yoğun tepkisini beraberinde getirmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu