FilistinGenel

Emir Abdullahiyan: ABD’nin ırkçı İsrail yanlısı planları yenilgiye mahkumdur

İslami Şura Meclis Başkanı Özel Temsilcisi Hüseyin Emir Abdullahiyan, ABD’nin ‘Yüzyılın Anlaşması’nı kınadığı açıklamasında, bu anlaşmanın Filistin halkının insani haklarını görmezden geldiğini belirterek, ‘Amerika tarafından İsrail lehine tek yanlı bütün planlar yenilgiye mahkumdur’ dedi.

Emir Abdullahiyan, dün HAMAS hareketinin Tahran temsilcisi Halid Kaddumi ile görüşmesinde, ABD’nin siyonist İsrail’i kurtarmak için çabalarının direnişin devam etmesini ve Yüzyılın Anlaşması gibi anlaşmalara ve komplolara karşı mücadele etmenin gerekliliğini bir daha gösterdiğini söyledi.

Emir Abdullahiyan, İran devrim muhafızları ordusu Kudüs gücü komutanı general şehit Kasım Süleymani’nin her zaman için direniş cephesinin kahramanı olarak kalacağını hatırlatarak, ”şehit Kasım Süleymani’nin hedefi, direniş hareketinin dünya emperyalizminin tam olarak yenilgiye uğramasına kadar sürdürülmesidir’ dedi.

Hamas hareketinin Tahran temsilcisi de sözknusu görüşmede, Yüzyılın Anlaşması’nın Amerika tarafından fasit ve sahte ırkçı İsrail rejiminin desteklenmesi amacıyla ortaya atıldığını belirterek, ‘bu anlaşmanın, başkenti Kudüs olacak bağımsız Filistin devleti kurulması ülküsü ve Filistinlilerin insani haklar ve izzet içinde yaşamalarına tamamen tezat içermektedir’ dedi.

Kaddumi, ABD terör güçlerinin general Kasım Süleymani’yi şehit etmelerini kınayarak, bu cinayetin Amerika’nın açık bir devlet terörizmini gösterdiğini ve aynı zamanda bölgede direniş cephesi karşısında aczini ve korkaklığını gösterdiğini söyledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu