FilistinSuriye Dostları

Emir Abdullahiyan: Bölge ülkeleri Filistin meselesini en önemli öncelik olarak görüyor

İran meclis Başkanı özel kurmayı Hüseyin Emir Abdullahiyan, bölge ülkeleri ve İslam ümmetinin Filistin konusunu ana öncelikleri olarak gördüğünü ve Kutsal Kudüs’ün ve işgal altındaki Filistin topraklarının kurtuluşu için mücadele ettiklerini açıkladı.

Abdullahiyan, Beyrut’taki Filistinli direniş liderlerinin son toplantısını, Filistin’in geleceği ve işgal altındaki topraklarının teröristlerin, ırkçıların ve suçlu Siyonistlerin boyunduruğundan kurtarılması için kararlı ve kutsanmış bir adım olarak nitelendirdi.

Uluslararası Filistin İntifada Destekleme Konferansı Genel Sekreteri de olan Emir Abdullahiyan, Filistinlilerin uyanışının ve direniş dinamiklerinin sözde Yüzyılın Anlaşması’nın yenilgisinin ve işgalci rejimle ilişkileri normalleştiren bazı Arap devletlerinin komplosu olduğunu söyledi.

Abdullahiyan, ‘bütün Filistinliler, işgalci Siyonistlerin iyi anladığı tek dilin “direniş” ve “güç” olduğunu onlara kanıtladı’dedi.

Abdullahiyan, Filistinli grupların birleşmesi ve direniş sürecine odaklanılmasıyla, uzlaşma anlaşmalarının iptalini ve Siyonistlere karşı yeni bir halk intifadasının başlangıcının görüleceğini umut etti.

Abdullahiyan,Siyonistlerin bölgeyi istikrarsızlaştırmadaki rolüne değinerek, İran’ın son 40 yıldır Filistin halkını ve direnişi desteklediğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu