Filistin

Emir Abdullahiyan: Filistin meselesinin tek çözüm yolu bağımsız Filistin ülkesinin ihyasıdır

Uluslararası Filistin İntifadasını Destekleme Konferansı genel sekreteri Hüseyin Emir Abdullahiyan, Filistin meselesinin tek çözüm yolunun ‘Bağımsız Filistin Ülkesinin İhyasıdır’ dedi.

Hüseyin Emir Abdullahiyan, BM genel kurulunun son girişiminde büyük ekseriyetin onayıyla yayınlanan bildiride Bağımsız Filistin Devleti’nin kurulmasının Filistin halkının hakkı olduğuna vurgu yapıldığını hatırlatarak, bunun Filistin halkının haklarının gerçekleşmesi çerçevesinde önemli bir adım olduğunu söyledi.

Emir Abdullahiyan, Filistin’in asıl sahiplerinin katılımıyla Filistin milletinin geleceğini belirlemesine dair referandum yapılması yönünde İran İslam Cumhuriyetinin BM’ye sunduğu son planına temas ederek, ülkelerin ve devletlerin bugün ”bölgenin ve Avrupa’nın güvenliğini ve barışını tehdit eden güvensizlik ve istikrarsızlığın, Filistin topraklarının siyonistler tarafından işgali ve mazlum Filistin halkının katledilmesi ve işgali olduğunu görmektedirler’ dedi.

İran meclis başkanının uluslararası işler özel yardımcısı Emir Abdullahiyan, İslam ülkeleri ve Arap Birliği’nden Filistin halkının geleceğini belirleme hakkına destek olmaları ve onaylamalarını bu durumun İslam dünyasının önemli meselesi olduğunu söyledi.

İranlı yetkili, siyonist rejimin sahte varlığına işaretle, İran İslam Cumhuriyeti’nin planına göre referanduma Filistin topraklarının gerçek sahiplerinin katılması gerektiğini ve Kudüs başkentli Bağımsız Filistin Devletini kurmalarını zira bu bölgede Yahudi dinini kendi oyunları için kullanan katil ve gasıp siyonistlere yer olmadığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı