GenelSuriye Dostları

Emir Abdullahiyan: İran ve Suriye ilişkileri köklüdür

İran meclis başkanının uluslararası işleri özel yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, İran ve Suriye ilişkilerinin köklü olduğunu ve iki ülkenin aynı safta yer aldığını söyledi.

Emir Abdullahiyan, dün Suriye dışişleri bakanı Velid el’Muallim’le görüşmesinde, bölgesel son gelişmeler ve Amerika’nın iki ülke aleyhindeki tehditlerine karşı mücadele yolları ve terör rejiminin hedefleri gibi konuları ele aldılar ve aynı zamanda terörizmin bir parçası olan iktisadi terörizmi incelediler.

Suriye dışişleri bakanı Muallim, İran halkı ve devletinin Suriye’nin terörizmle mücadelesindeki desteklerine teşekkür ederken, Suriye’nin zaferinin kesinleştiğini ve bu zaferin aynı zamanda Suriye’nin bütün müttefikleri için de zafer sayıldığını söyledi.

Emir Abdullahiyan da, Suriye’nin siyasi ve sahadaki zaferlerini Suriye cumhurbaşkanı Beşar Esad’a tebrik ederek, iki ülke ilişkilerinin köklü olduğunu ve aynı safta yer aldığını belirterek, İran ve Suriye düşmanlarının hedeflerinin bu iki ülkenin halklarının kendilerini savunmada gösterdikleri insicamı bozmak olduğunu söyledi.

Emir Abdullahiyan Şam ziyaretinde Suriye cumhurbaşkanı Beşar Esad’la da görüştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu