Genel

Emir Abdullahiyan: İran’ın ABD üssüne attığı füzeler diplomasiden sonraki cevaptır

İran meclis başkanı uluslararası işler özel yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, general Süleymani’nin şehit edilmesinden sonra İran dışişleri bakanlığının Amerikaya diplomatik cevaplarından sonra, İran füzelerinin ABD üssüne atılması için olumlu uluslararası ve siyasi alanda yeni şartları getirdiğini söyledi.

İRNA’nın haberine göre, Emir Abdullahiyan, general Süleymani’nin şehit edilmesinin siyasi ve diğer boyutlarıyla ilgili dün Tahran’da düzenlenen bir oturumda yaptığı konuşmada, ‘General Süleymani’nin şehit edilmesi Trump ve takımının gövde gösterisi içindi ve eğer onlara bunun cevabı İran tarafından verilmeseydi Amerikalılar daha da güçlenirdi (küstahlaşırdı) ‘ dedi.

Emir Abdullahiyan, Batı Asya’nın (Ortadoğu) durumunun general Süleymani’nin şehit edilmesinden önce ve sonrasında farklı olduğunu belirterek, ‘Batı Asya general Süleymani’nin şehit edilmesinden sonra artık Amerikalılar için istedikleri şekilde at oynatacakları yer değil’ dedi.

İranlı yetkili, general Süleymani’nin cenaze merasimine başta Filistin ve direniş liderleri ve şahsiyetlerinin katılmaları dahil görkemli katılıma işaretle, ‘Zira, general Süleymani hiç bir zaman Filistin davasını unutmamıştır’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı