GenelSuriye Dostları

Emir Abdullahiyan: İran’ın füze saldırısı teröristlere yönelik sadece küçük bir uyarı

İran İslami Şura Meclisi Başkanı’nın Uluslararası İşler danışmanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, İran’ın teröristlerin Suriye’deki mevzilerine düzenlediği füze saldırısını sadece küçük bir uyarı olarak nitelendirdi.

Hüseyin Emir Abdullahiyan, Devrim Muhafızları Ordusu’nun Suriye’nin Deyr’uzzur kentindeki tekfirci teröristlerin (DEAŞ) mevzilerine yönelik gerçekleştirdiği füzeli saldırıya dair değerlendirmede bulundu.

Konuyla ilgili olarak Emir Abdullahiyan yayımladığı yazılı bir mesajda bunun sadece “yumuşak ve küçük bir uyarı” olduğunu vurguladı.

İran’ın savunma kabiliyetlerine değinen Emir Abdullahiyan, ‘İran’ın sözkonusu füze saldırısının uluslararası hukuka göre İran’ın kendini savunmaya dayalı hakkı’ olarak niteledi.

Emir Abdullahiyan, İran’ın füze saldırısıyla teröristler ve onların hamilerine gerekli mesajı ilettiğini ama İran’ın komşulara karşı siyasetinin onlarla yapıcı ilişkileri geliştirmeye dayalı olduğunu söyledi. Emir Abdullahiyan, düşmanları uyararak İran’a karşı yapılan her türlü saldırıyı İran’ın karşılıksız bırakmayacağını söyledi.

Bu arada Devrim Muhafızları Hava-Uzay Kuvvetleri Komutanı General Emir Ali Hacizade teröristlerin küstahlık yapmaya devam etmesi halinde daha kötü bir sonuçla karşı karşıya geleceklerini söyledi.

Teröristlere uyarıda bulunan General Hacizade, “Teröristlerin Tahran’ın Londra veya Paris olmadığını iyi anlaması lazım. İran’ın füze operasyonları daha küçücük bir tepkiydi ve düşmanların ufak bir hata yapmaları takdirde daha ağır darbelere maruz kalacağı gayet açıktır” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu