GenelSuriye Dostları

Emir Abdullahiyan: Suriye’yi desteklemeyi sürdüreceğiz

İran İslami Şura Meclisi başkanı özel yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Şam’a yaptığı ziyarette, İran’ın Suriye’yi desteklemeye devam edeceğini söyledi.

SANA haber ajansına göre, Emir Abdullahiyan, dün gece Suriye meclis başkanı Hamudi Sebbag’la görüşmesinde, iki ülke parlamentolarının ikili ticari ve iktisadi işbirliklerin gelişmesindeki önemli rolüne temasla, ‘İran’ın Suriye’yi desteklemeye dayalı siyasi ve iktisadi bütün çabaları devam edecek’ dedi.

Emir Abdullahiyan, Suriye’nin terörizmle mücadelesini takdir ederken, ”Suriye, bugün yeni bir merhaleye girdi ve İdlib’de de terörizm dosyası en kısa zamanda kapanacaktır’ dedi.

İranlı yetkili, iki ülke arasında başta dini turizm olmak üzere turizm ve iktisadi alandaki faaliyetlerin artması gerektiğine vurgu yaparken, İran ve Suriye aleyhinde tek yanlı ve zalimce yaptırımların kabul edilemez olduğunu söyledi.

Suriye meclis başkanı da, İran devletinin Suriye’ye desteğinden dolayı teşekkür ederken, Amerika’nın tehditleri karşısında İran’la dayanışma içinde olduklarını söyledi.

Suriye meclis başkanı Sebbag, iki ülke parlamentolarının bölgesel ve uluslararası meselelerde ortak tutumlarına işaretle, bu durumun iki ülke ilişkilerinin daha da güçlenmesine vesile olacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu